Kraina Szeptów

Nowy Gierałtów 3, 57-550

Kraina Szeptów

… w miejscu gdzie czas prawie się zatrzymał, nie przecieka przez palce w pogoni za tym co i tak nieistotne i wciąż odległe.

W miejscu gdzie czas płynie leniwie, rozciągając każdą chwilę przyjemności w nieskończoność, gdzie marzenia plączą się z rzeczywistością, a życie zdaje się być bajką.

 

W takim miejscu, wśród zieleni lasów, szumu drzew i górskiego potoku, w starym ponad 100-letnim budynku, w którym kiedyś znajdowała się szkoła, czeka na Państwa „Kraina Szeptów”.

Z okien „Krainy Szeptów” roztacza się kojący oczy widok,

słychać delikatny szum górskiego potoku i otaczających nas drzew.

Z domu wychodzi się wprost do ogrodu, w którym od rana
można stąpać boso po trawie, wsłuchać się w koncert
świerszczy czy zakosztować kąpieli w promieniach
rozkosznego słońca.

Kraina Szeptów mieści się w starym, ponad 100- letnim domu. Ma to swoje zalety i wady. Niewątpliwą zaletą jest to, że we wnętrzach w gorące letnie dni czuć naturalną klimatyzację, wadą jednak jest fakt, że w okresach przejściowych, kiedy temperatura na zewnątrz jest już wysoka i nie palimy w centralnym ogrzewaniu, w pomieszczeniach wyczuwa się wyraźny chłód. Dlatego w pokojach są koce i termofory. Staramy się jednak, by temperatura w pokojach była zdrowa i wynosiła +19 stopni. Nie udostępniamy farelek, dodakowych grzejników i prosimy takich ze sobą nie przywozić i z nich nie korzystać, dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

W „Krainie Szeptów” czekają na Państwa pokoje 2- 4 osobowe oraz pokoje rodzinne typu studio, składające się z dwóch pokoi. Wszystkie pokoje są z łazienkami i darmowym wi-fi.

Do dyspozycji gości jest lodówka, czajniki bezprzewodowe, kubki, talerzyki i sztućce.

 

 

 W sali kominkowej można wygodnie posiedzieć i poczytać, miło spędzić czas w gronie nowych znajomych, a na Państwa pociechy czeka kącik pełen gier i zabawek oraz kącik dla miłośników książek i gier planszowych.

Nie mamy telewizora, ale biorąc pod uwagę otaczającą nas piękną naturę uważamy, że nie jest on nikomu do szczęścia potrzebny.

W Krainie Szeptów dbamy o ekologię, a przede wszystkim o siebie. Dlatego smacznie i zdrowo się odżywiamy, korzystając z bogactwa okolicy i lokalnych wytwórców, nie używamy chemii i detergentów do sprzątania. Natura i zdrowie to nasza dewiza.

W budynku obok znajduje się Czarchata – miejsce dobrych praktyk i aktywności twórczej, gdzie odbywają się warsztaty, zajęcia jogi i medytacji oraz imprezy wszelakie.

Galeria

Mapa dojazdu